Zakoni i propisi - Pravni savjeti 17 28.04.1990 Rješenje o razrješenjima i imenovanjima u izbornim komisijama za izbor zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske
     
   

Internet i poslovne usluge za poduzetnike


Besplatna izrada web stranice za tvrtke, obrtnike i udruge

Poslovni forum d.o.o. ove godine obilježava dvadeset godina uspješnog poslovanja. Tim povodom, poklanjamo Vam BESPLATNU izradu CMS web stranica.
Inače, redovna cijena izrade CMS web stranica je 3900 kuna + PDV

Link za opširnije informacije o BESPLATNOJ izradi web stranica

 
 
     


Link na pregled svih poslovnih i internet usluga



Neslužbeni pregled iz Narodnih novina:

REPUBLIČKA IZBORNA KOMISIJA

Na temelju člana 19. stava 1. točke 4. Zakona o izboru i opozivu odbornika i zastupnika ("Narodne novine", br. 7/90) Republička izborna komisija Socijalističke Republike Hrvatske donijela je 13. travnja 1990. godine

RJEŠENJE

o razrješenjima i imenovanjima u izbornim komisijama za izbor zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske

1. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini BIOGRAD NA MORU treba izvršiti ispravku:

umjesto zamjenika MARIJA KIRJAK, službenik Općinskog SUP-a treba stajati: zamjenik: MARIJA, ČIRJAK, službenik Općinskog suda.

2. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini ČRNOMEREC - ZAGREB razrješava se :

zamjenik: DRAGUTIN PRSTAČIĆ.

U izbornu komisiju u općini ČRNOMEREC - ZAGREB imenuje se:

zamjenik: MARKO GRGIĆ.

3. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini NOVA GRADIŠKA razrješava se:

zamjenik: LJUBICA HANAK.

U izbornu komisiju u općini NOVA GRADIŠKA imenuje se: zamjenik: RADOJKA PRUSAC, viši referent u Tajništvu

Skupštine općine Nova Gradiška.

4. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini OSIJEK I razrješava se:

zamjenik: ANTUN LOVRIĆ.

U izbornu komisiju u općini OSIJEK I imenuje se:

zamjenik IVAN SUDAR, sudac Osnovnog suda udruženog rada Osijek.

5. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini KORČULA razrješava se:

predsjednik : VICKO DABELIĆ.

U izbornu komisiju u općini KORČULA imenuje se predsjednik: MARIJA SKOKANDIC, sudac Općinskog suda Korčula.

6. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PETRINJA razrješava se:

član: ĐURĐA VUJNOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini PETRINJA imenuje se:

član: GORDANA DRLJAČA, građevinski tehničar zaposlena u Obrtničkoj zadruzi.

7. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PREGRADA razrješava se:

zamjenik: PETAR KOPRIVNJAK.

U izbornu komisiju u općini PREGRADA imenuje se:

zamjenik: MIRJANA MARGETIĆ-MARIĆ, upravni pravnik na poslovima i zadacima pravnog referenta u Tvornici stakla "Straža".

8. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini TREŠNJEVKA - ZAGREB, treba izvršiti ispravku :

umjesto: član: DARKO MARINC,

zamjenik: MARIN GABELICA,

treba stajati: član: DARKO MARINAC, apsolvent veterine; zamjenik: MARINA GABELICA, upravni referent.

9. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini ZADAR razrješavaju se :

zamjenik: STIPE ZRILIĆ,

član: IVAN VULIĆ.

U izbornu komisiju u općini ZADAR imenuju se:

zamjenik: ANTUN BRKAN, knjižničar u Gradskoj knjižnici Zadar ;

član: ANTE ŠTAVUN, referent u "Croatia" osiguranju Zadar.

10. U izbornoj kornisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini ŽUPANJA razrješava se:

zamjenik: MARIJAN PRKIĆ.

U izbornu komisiju u općini ŽUPANJA imenuje se:

zamjenik: MATO OBRADOVIĆ, inž. stočarstva.

11. U izbornoj komisiji za provodenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini DVOR razrješava se:

zamjenik predsjednika: STELA PRSKALO.

U izbornu komisiju u općini DVOR imenuje se:

zamjenik predsjednika NIKOLA CARIĆ, sudac Općinskog suda Dvor.

12. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Repubiike Hrvatske u općini ORAHOVICA razrješava se:

član: NENAD SABLJAK.

U izbornu komisiju u općini ORAHOVICA imenuje se: član: DANKO HORVATIN, stručni suradnik-planer u Sekretarijatu za opću upravu Općine Orahovica.

13. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini KAŠTELA razrješavaju se:

član: CVITKO MALEŠ,

član: BOGDAN PENSA.

U izbornu komisiju u općini KAŠTELA imenuju se:

član: DAMIR GOLEŠ. student pravnog fakulteta;

član: ŽELJKO GANČEVIĆ, diplomirani pravnik iz Kaštela.

14. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini NAŠICE razrješavaju se:

član: MIRKO GAŠIĆ,

zamjenik: JOZO MAJSTOROVIĆ,

zamjenik: VJEKOSLAV PANDURIĆ.

U izbornu komisiju u općini NAŠICE imenuju se:

član: LADISLAV KIŠ

zamjenik: DRAŽEN ČORIĆ, iz Našica,

zamjenik: ZDRAVKO VINCER, iz Našica.

15. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PAG razrješava se :

zamjenik predsjednika: RUŽA BADURINA.

U izbornu komisiju u općini PAG imenuje se:

zamjenik predsjednika: ELIZABETA ŠKUNCA, sudac Općinskog suda Pag.

16. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini LUDBREG razrješava se :

zamjenik predsjednika: ŠTEFICA NOVAK.

U izbornu komisiju u općini LUDBREG imenuje se:

zamjenik predsjednika: JASMINKA PETRIČEVIĆ, sudac Općinskog suda Ludbreg.

17. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PREGRADA razrješava se :

zamjenik predsjednika ANTUN NOBILO.

U izbornu komisiju u općini PREGRADA imenuje se:

zamjenik predsjednika: MILAN IVANJEK, sudac Općinskog suda Pregrada.

18. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini TROGIR razrješava se:

zamjenik predsjednika: SLAVICA RADIĆ.

U izbornu komisiju u općini TROGIR imenuje se:

zamjenik predsjednika ŽELJKA MIŠE, sudac Općinskog suda Trogir.

19. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini SUSEDGRAD razrješava se:

zamjenik predsjednika: KATICA LUČIĆ.

U izbornu komisiju u općini SUSEDGRAD imenuje se:

zamjenik predsjednika: ZLATICA PRIŠLIN, sudac Općinskog suda Zagreb.

20. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini OSIJEK II razrješava se:

član: MIRKO HEFER.

U izbornu komisiju u općini OSIJEK II imenuje se:

član: IVAN GRGIĆ, zaposlen u društvenom poduzeću OLT Osijek.

21. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini SLAVONSKA POŽEGA razrješavaju se:

član: IVAN RAGUŽ,

zamjenik predsjednika: VLASTA UTJEŠINOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini SLAVONSKA POŽEGA imenuju se:

član: DANICA VALENTIĆ, upravni pravnik iz Komiteta za privredu,

zamjenik predsjednika: MILIVOJ LAZIĆ, sudac Okružnog suda Slavonska Požega.

22. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini SLUNJ razrješavaju se:

član: MILE MATANIĆ,

zamjenik: JOSIP ŠTEFANAC.

U izbornu komisiju u općini SLUNJ imenuju se:

član: JURE ŠTEFANAC, radnik u Tvornici tv Slunj,

zamjenik: ZLATKO MOŽETIĆ, vozać u Šumarstvu.

23. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini KARDELJEVO razrješavaju se:

predsjednik: DANIJELA ŠTULA,

zamjenik: MILANKA ORŠULIĆ.

U izbornu komisiju u općini KARDELJEVO imenuju se: predsjednik: STIPE OBRVAN, sudac Općinskog suda Metković,

zamjenik: SREČANA KREŠIĆ, sudac Općinskog suda Metković.

24. U izbornoj komisiji za provodenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PETRINJA razrješavaju se:

predsjednik: LJUBICA RAŠIĆ,

zamjenik: LJILJANA SLADIĆ.

U izbornu komisiju u općini PETRINJA imenuju se:

predsjednik MILKA LJILJAK, sudac Općinskog suda Petrinja,

zamjenik: MARIJA PLEŠE-SRBLJANIN, sudac Općinskog suda u Petrinji.

25. U izbornoj komisiji za provodenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini DRNIŠ razrješava se:

član: ANTE GALIĆ.

U izbornu komisiju u općini DRNIŠ imenuje se:

član: ČEDNA KEVlĆ, diplomirani profesor u Centru odgoja i usmjerenog obrazovanja u Drnišu.

26. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini HVAR razrješava se:

predsjednik: MAJA MATKOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini HVAR imenuje se:

predsjednik: MILJENKA IVANKOVIĆ, predsjednik Općinskog suda Stari Grad.

27. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini VINKOVCI razrješava se:

član: IVAN JAKŠIĆ.

U izbornu komisiju u općini VINKOVCI imenuje se:

član: MlLE ĆULO, domar u Centru društvene brige o djeci predškolskog uzrasta Vinkovci.

28. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini RAB razrješavaju se :

zamjenik: ŽELJKO KALOČIRA,

član: EDO ŠPANJOL,

zamjenik: ŠIME PLJEŠA,

zamjenik: BERISLAV AUER,

zamjenik: DAVOR BADURINA.

U izbornu komisiju u općini RAB imenuju se:

zamjenik: DAVOR BADURINA, iz Raba,

član: SILVESTAR LJUBEŠIĆ, iz Raba,

zamjenik: DRAGICA KARAVANIĆ, iz Raba,

zamjenik: MARIJA PRAUNSPERGER, iz Raba,

zamjenik: ŠIME PLJEŠA, samostalni ugostitelj iz Raba.

29. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini KARLOVAC razrješava se:

član: VELJKO MARTINOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini KARLOVAC imenuje se:

član: MARKO BUNČIĆ, dipl. inž. strojarstva iz Karlovca.

30. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini SENJ razrje- šava se :

zamjenik predsjednika: JOSIP BILOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini SENJ imenuje se:

zamjenik predsjednika: VLATKO SKORUP, diplomirani pravnik iz Jurjeva.

31. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini DUBROVNIK razrješava se:

član: ĐURO VUKIĆ,

zamjenik: TOMO MILJANOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini DUBROVNIK imenuju se:

član: TOMO MILJANOVIĆ, diplomirani pravnik u HTP "Dubrovnik",

zamjenik: VLADO ĐURAŠ, diplomirani pravnik zaposlen u RO "Duhan" u Dubrovniku.

32. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PAZIN razrješava se:

zamjenik predsjednika: BISERKA MOČIBOB-ŠIPRAKA.

U izbornu komisiju u općini PAZIN imenuje se:

zamjenik predsjednika VLADIMIR VASIĆ, sudac Općinskog suda Pula.

33. U izbornoj komisiji za provodenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini KORČULA razrješava se:

član: IVNA KALIMAN.

U izbornu komisiju u općini KORČULA imenuje se:

član: JASNA GRBIN, devizni referent u HTP "Korčula".

34. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini PETRINJA razrješava se:

zamjenik: VLADIMIR DRLJAČA.

U izbornu komisiju u općini PETRINJA imenuje se:

zamjenik: LJUBICA RAŠIĆ, sudac za prekršaje SO Petrinja.

35. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u

Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini DUGO SELO razrješavaju se:

član: LIDIJA BOŠNJAKOVIĆ,

zamjenik: ZDRAVKA VUKADIN,

član: ZDENKO SMOLIĆ,

zamjenik: MARIJAN GALEKOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini DUGO SELO imenuju se:

član: SLAVKO RAJIĆ, dipl inž. strojarstva u poduzeću "Rade Končar" Sesvetski Kraljevac,

zamjenik: DIVNA MAMIĆ, inž. tehnologije u "NIK-u" Zagreb,

član : JADRANKA KELES, apsolvent Više građevinske škole iz Dugog Sela,

zamjenik: SINIŠA KUŠEKOVIĆ, student strojarstva iz Dugog Sela.

36. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika i Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općin BRAČ razrješavaju se:

predsjednik : PLANINKA BRKLJAČA-VUKUŠIĆ.

zamjenik: IVO MRDULJAŠ,

član: PETAR MATIJAŠEVIĆ,

zamjenik: MILKA MATULIĆ,

član: MATKO MARTINIĆ,

zamjenik: PETAR ĆERINA,

član: MARIJA ADERMAH,

zamjenik: MILAN BOŽINOVIĆ,

član: JAKOV FABJANOVIĆ,

zamjenik: MATKO MARINKOVIĆ.

U izbornu komisiju u općini BRAČ inenuju se:

predsjednik: IVO MRDULJAŠ, sudac Općinskog suda Supetar,

zamjenik: BOŽO VUKUŠIĆ, sudac Općinskog suda Supetar,

član: PLANINKA BRKLJAČA-VUKUŠIĆ, sudac za prekršaje općine Brač,

zamjenik: MATKO MARINKOVIĆ, pravnik u Centru za so- cijalni rad općine Brač,

član: MARIJA ADERMAH, referent šalterske operative Splitskoj banci-ekspozitura Supetar,

zamjenik: MILAN BOŽINOVIĆ, direktor OŠ "Štefan Gale- tović" Pućiša,

član: JAKOV FABIJANOVIĆ, umirovljenik,

zamjenik: PETAR ĆERINA, šef za MMZ i priključke "Elektrodalmaciji" Split, pogon Brač,

član: MATKO MARTINIĆ, tajnik IV Skupštine općine Brač zamjenik: MILKA MATULIĆ, direktor Centra za socijalni rad.

37. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini ĐURĐEVAC razrješava se:

zamjenik: STJEPAN IVUREK

U izbornu komisiju u općini ĐURĐEVAC imenuje se:

zamjenik: NADA AMOVIĆ-SULIMANEC, viši referent općinskoj upravi društvenih prihoda.

38. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini BJELOVAR razrješava se:

zamjenik: VIŠNJA GREGURIĆ

U izbornu komisiju u općini BJELOVAR imenuje se:

zamjenik: IVAN JELETINA, sudac Okružnog suda u Bjelovaru.

39. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini VARAŽDIN razrješava se:

član :DRAGO CIKRON.

U izbornu komisiju u općini VARAŽDIN imenuje se:

član KREŠIMIR ČOP, samostalni ugostitelj iz Varaždina.

40. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini GAREŠNICA razrješava se:

član: ŽELJKO LABUDIĆ.

U izbornu komisiju u općini GAREŠNICA imenuje se:

član IVICA ŠEDLBAUER, stručni radnik u SIZ-u socijalne zaštite i osnovnog obrazovanja.

41. U izbornoj komisiji za provođenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini BUJE treba izvršiti ispravku:

umjesto: član: VALERIJA KISELJAK-JURIĆ, diplomirani pravnik u RO "Trgopromet",

treba stajati: član: VALERIJA KISELJAK-JURIĆ, rukovodilac sektora općih, pravnih i kadrovskih poslova poduzeća "HISTRIA" International trade.

42. U izbornoj komisiji za provodenje izbora zastupnika u Sabor Socijalističke Republike Hrvatske u općini VELIKA GORICA razrješavaju se:

član: MLADEN BRCKOVIĆ,

zamjenik: ZDENKO SOVINA.

U izbornu komisiju u općini VELIKA GORICA imenuju se:

član: JOSIP BRCKOVIĆ, iz Velike Gorice,

zamjenik: ZVONKO PUŠIĆ, iz Velike Gorice.

Klasa: 013-03/90-01/11

Broj: 57605-90-40/ 1

Zagreb, 13. travnja 1990.

Predsjednik

Milko Gajski, v. r.


Prema Ustavu Republike Hrvatske, a uzimajući u obzir jedno od glavnih načela prava ignorantia iuris nocet (s latinskog nepoznavanje prava šteti - nitko se ne može ispričavati da nije znao da nešto zakonom nije bilo zabranjeno ili regulirano), prije nego što stupe na snagu zakoni i svi drugi propisi državnih tijela obvezno se objavljuju u Narodnim novinama. Osim zakona i drugih akata Hrvatskog sabora, u Narodnim novinama objavljuju se uredbe i drugi akti Vlade Republike Hrvatske, pravilnici, naredbe, napuci koje donose nadležni ministri, presude Ustavnog suda Republike, imenovanja i razrješenja državnih dužnosnika, veleposlanika, te i svi drugi akti državnih institucija. Također u posebnom dijelu (Narodne novine - Međunarodni ugovori) objavljuju se međunarodni ugovori koje je sklopila Republika Hrvatska. U narodnim novinama nalazi se i oglasnik javne nabave.